UGP’nin Sağladıkları

Kart Sahibine Sağladıkları

İnternet alışverişlerinizde, Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure / Verified by Visa / SecureCode), mevcut kart bilgilerinizi korur. Sisteme kayıt olmak ve kullanmak çok kolay ve her geçen gün daha fazla internet mağazası sisteme dahil oluyor.

Koruma: Uluslararası Güvenlik Platformu, mevcut kart bilgilerinizi, kendinizin belirleyeceği şifreniz ve kişisel güvenlik cümleniz ile korumaya alır.

Kolaylık: Sizden başka hiç kimse katılımcı internet mağazalarından sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Uluslararası Güvenlik Platformu şifrenizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kolay Kayıt: Sisteme kayıt olmak internet uzerinden çok kolaydır.

Kolay Kullanım: Kayıt olduktan sonra, Uluslararası Güvenlik Platformu inanılamaz derecede kolay kullanılır. Tek yapmanız gereken ödeme sırasında şifrenizi girmek.

En büyük sanal mağazaların bir çoğu şimdiden sisteme katıldı. Her geçen gün bir çok yeni mağaza da sisteme katılıyor.

Garanti BBVA Uluslararası Güvenlik Platformu’na üye olmak için tıklayınız.

Sanal Mağazalara Ne Sağlıyor?

Uluslararası Güvenlik Platformu mağazalara, işlemi yapan kişinin kartın gerçek sahibi olduğundan emin olma imkanı sağlıyor.

Uluslararası Güvenlik Platformu sistemi, mağazalara işlemi yapan kişinin, kartın gerçek sahibi olduğundan emin olma imkanı sağlıyor. Böylece e-Ticaret işlemlerinin kötüye kullanılması ve ters ibraz olarak geri dönmesi ihtimali ciddi oranda düşmüş oluyor. İşlem sırasında, kart sahibinin, şifresini kullanarak işlemi onaylaması sayesinde, "ben yapmadım" ya da "benim onayım olmadan yapılmıştır" itirazlarını engelleyerek işlemin inkar edilmesi engelleniyor. Böylece Uluslararası Güvenlik Platformu sistemi ile sanal mağazalar, sistem dahilinde gerçekleşen işlemler için ters ibraz maliyetinden kurtulacaklar.

Geliştirilmiş Güvenlik

Sanal alışveriş işlemleri sırasında, sadece kredi kartı sahibinin bilebileceği özel şifresi kontrol edildiği için yetkisiz kişilerce kartın Uluslararası Güvenlik Platformu uyumlu alışveriş sitelerinde kullanılmasi engellenmiş olur.

Böylece hem kart sahibi kartının iradesi dışında kullanılamayacağını bilecek, hem de sanal mağaza kredi kartı sahibinin alışverişi yapan kişi olduğundan emin olabilecektir.

Eski Sistem Güvensiz miydi?

Kullanılan mevcut sistemde, kredi kartı bilgilerinin işlem sırasında güvenliği tam olarak sağlanabilmekteydi. Ancak başka ortamlarda ele geçirilmiş olan kredi kartı bilgilerinin internet ortamında kullanılması engellenememekte ve kart sahipleri işlem sırasında bankaları ile doğrudan iletişime geçmedikleri için kartlarının gerçekten güvenli olarak kullanılacağından emin olamamaktaydılar.

Uluslararası Güvenlik Platformu sistemi ile bu da sağlanarak işlemlerin hem sanal mağaza hem de kredi kartı sahibi için daha güvenli hale gelmesi sağlanmaktadir.

Son güncelleme: 03.01.2014