Mağaza Oluşturma

Garanti Alışveriş içinde nasıl mağaza oluşturabilirim?

Mağazanızı oluşturmaya başlamak için Garanti Alışveriş anasayfasındaki "Nasıl Mağaza Açılır" bağlantısına tıklayarak mağazanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri, karşınıza çıkacak formdaki ilgili kutulara girerek, adımları takip etmeniz yeterlidir.

Mağaza açmak 3 adımda tamamlanan bir süreçtir. Bu üç adımda istenen bilgilerini girdikten sonra "Bitir" tuşuna bastığınızda size ait mağaza "Demo" statüsünde açılır ve bilgileri Garanti Alışveriş Yönetimi tarafından izlenebilir duruma gelir. Mağazanız kurulduktan sonraki 30 günlük bir süre boyunca "Demo" statüsünde kalacaktır. Bu süre içinde Mağaza Yöneticisi olarak, mağazanızın tüm menülerini test etmeli ve aktif mağaza olabilmek için gerekli olan bankacılık işlemlerini tamamlamalısınız.

Kimler deneme mağazası açabilir?

Herkes deneme mağazası açabilir. Ama deneme mağazanızı gerçek mağaza haline dönüştürmek için tüzel bir kişilik olunması olması ve Garanti BBVA müşterisi olunması gerekmektedir. Size en yakın şubemizden başvurunuzu yapabilirsiniz. Deneme mağazanız 1 ay süre ile saklı kalacaktır. Daha sonra silinecektir.

Deneme mağazam nasıl aktif olacak?

Garanti BBVA’na yapmış olduğunuz başvuru kabul edildikten sonra Garanti Alışveriş Yönetimi, Mağazanızı aktif hale getirecektir. Bu size e-posta ile bildirilecektir.

Mağaza bilgilerimi daha sonra güncelleyebilir miyim? Mağazamı nasıl yönetebilirim?

Mağaza Yöneticisi vizyon ekranlarından mağazanız ile ilgili tüm bilgilere erişebilir, mağaza tasarımı da dahil olmak üzere tanımlarınızı değiştirebilir, raporlarınızı izleyebilirsiniz.

Ürünleri hangi para birimlerini kullanarak satabilirim?

Ürün fiyatını çoklu kur üzerinden; TL, USD ya da EURO olarak atayabilirsiniz.

Mağazama kaydettiğim tüm ürünler müşteri tarafından görünebilecek mi?

’Ürün Aktif’ kutusu seçili olduğu sürece, ürünün önyüzde müşteriye gösterilmesini sağlarsınız. Bilgileri girilmiş, ancak önyüzde şimdilik görünmesini istemediğiniz ürün bilgilerini bu yolla silmek zorunda kalmadan tutabilirsiniz.

Hangi tür ürünler/hizmetler satılabilir?

Yasaya, hukuka, ahlaka aykırı, manevi değerleri ve kutsal sayılan unsurları zedeleyici, hukuki ve cezai sorumluluğa ve kovuşturmaya sebebiyet vermeyecek her türlü ürün veya hizmetin satışı yapılabilir. Garanti Alışveriş’te internetten yüklenen soft ürünlerin satışı yapılamaz.

Ürün dinamik özellikleri nedir?

Ürün dinamik özellikleri, aynı ürün için ürüne özgü değişkenler olduğu takdirde kullanılmaktadır. Örneğin aynı elbisenin renk ve beden olarak iki dinamik özelliği bulunabileceği gibi, aynı ayakkabının farklı numaralarının olması dinamik özelliklere örnektir. Mağazada, alışveriş yapacak olan müşteri bunları ürün gösteriminin altında seçenek olarak görebilecek, örneğin bir elbisenin 36 beden olan yeşilini, ya da siyah bir ayakkabının 42 numarasını alabilecektir.

Mağazama banner koyabilir miyim?

Banner Yönetimi sayfasından, kullanılması istenen banner dosyasını yükleyebilir, dilerseniz link de verebilirsiniz. Aktif statüsüne getirerek görünmesini sağlayabilirsiniz.

Haber ve flash ürün tanımlayabilir miyim?

Haber Yönetimi ve Flash Ürün Yönetimi sayfalarından ana sayfanızdaki haber ve flash ürünleri hazırlayabilirsiniz.

Hangi statik içerikleri girebilirim?

  • Hakkımızda (Firma bilgileri),
  • Teslimat Şartları,
  • Garanti Şartları,
  • Satış Koşulları,
  • İade Şartları,
  • Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası,
  • Sıkça Sorulan Sorular,
  • Müşteri Hizmetleri.
Son güncelleme: 03.01.2014