Garanti BBVA Sanal POS

Garanti BBVA Sanal POS Nedir?

Garanti Teknoloji bünyesinde günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirilen Garanti BBVA Sanal POS, taşıt tanıma sistemlerinden, Çağrı Merkezleri’ne (IVR), Kiosk’lardan, internet üzerinden yapılan alışverişe, mobil ticarete kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Basit anlamda, işyerlerinin kredi kartından tahsilat yapabilmelerini sağlayan bir POS yazılımıdır. Bir siteden alışveriş yapan müşteri, kredi kartı bilgisini sitenin formuna girdikten sonra, bu bilgiler İnternet üzerinden güvenli bir şekilde bankaya ulaşır ve provizyon alınır. Bu yazılım provizyonun güvenli bir şekilde alınmasını sağlar, yani internet üzerinden transfer edilen bilgilerin 3. şahısların ellerine geçmesini önlemek için kullanılan SSL şifreleme tekniğine uyumlu çalışmaktadır. Banka (Garanti) siteden alışveriş yapan kişilerin yaptığı, daha önce provizyonu alınmış işlemlerin alışveriş tutarlarını kredi kartı limitlerinden düşerek üye işyerinin banka hesabına geçirilmesini sağlar.

Garanti BBVA Ne Sunar?

1998 yılından bu yana Türkiye’de elektronik ticaret yapmak isteyen sanal mağazalara en yeni ve etkin "ödeme sistemi" çözümlerini sunan Garanti BBVA, katlanarak artan ticaret hacmi ve sanal mağaza sayısı ile birlikte bir taraftan daha yüksek kapasiteye ulaşmak, diğer taraftan da on-line satış yapan firmaların giderek farklılaşan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Garanti BBVA Sanal POS sistemini yeniliyor. Garanti BBVA Sanal POS sistemi sanal mağazaların kredi kartı ile yapacakları satışların tahsilatlarını anında yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Garanti BBVA, şu anda 10.000’in üzerinde sanal mağazaya ödeme altyapısı sunmaktadır.

Yeni Garanti BBVA Sanal POS sistemimiz gelişmiş raporlama sistemi yanında kredi kartı sahtekarlıklarına karşı sanal mağazaların şüphelendikleri kredi kartlarını bloke edebilmelerini sağlayabilecek donanıma sahiptir. Yeni sistemimiz yüksek işlem kapasitesi ile ülkemizde giderek artan on-line kredi kartı işlemlerinde, üye işyerlerimize daha fazla hız ve güvenlik sağlayacaktır. Garanti BBVA Sanal POS sisteminin detaylı raporlama fonksiyonları sayesinde aylık, günlük, haftalık cirolar ve satış adetlerinin yanı sıra, siparişlerin detayı ve satılan ürünler hakkında da raporlar üretilebilecektir. Ayrıca yeni sistemimizle beraber tamamen Türkçe bir arayüz (İngilizce opsiyonu) ve yardım menüsü hazırlanmış, kullanıcılarımızın problemlerini en kısa sürede çözebilmek için bir on-line kılavuz oluşturulmuştur.

Garanti BBVA Sanal POS sisteminin Türkiye’de gelişmekte olan e-ticaret hizmetlerinde yeni bir standart getireceğine ve e-ticaret konusunda öncü olan firmalarımıza İnternet üzerinden yapılan satışlarda en önemli iki unsur olan hız ve güvenliği sağlayacağına inanıyoruz.

Son güncelleme: 03.01.2014